zebra perde temizliği
  • 0-554-690-16-72
  • camlikperde@gmail.com

STOR PERDE NASIL TEMIZLENIR

STOR PERDE NASIL TEMIZLENIR

Stor perde nasıl yıkanır

Günümüzde şıklığın ve zerafetin her noktaya ulaşması sonucu evlerimizde kullanmakta olduğumuz perde sistemleri de teknolojiye ayak uydurarak geliştirme göstermiş durumdadır. Mekanik perde sistemlerinin yanında elektrikli perde sistemleri hızla hayatımıza girmiş, hareket ettirme düğmelerine basmak o kadar zor gelmiş olmali ki tam otonom hale dönüşmesi ile telefonlarımizdan dahi kontrol edilebilir olmuş , istenildiği durumlarda akıllı ev sistemlerine entegre edilebilir seviyeye gelmiş durumdadır. Gelişen mekanik perde sistemleri şıklığın ve kullanım kolaylığının yanında bir sorunu ortaya çıkarmış , perdelerinin sökümü , temizliği ve yerine takımı normal kornişe geçme perdelere göre zor bir hal almistir. Bu durumda zamanla gelişen halı yıkama hizmetleri sunan firmalar gibi Stor perde yıkama hizmeti sunan temizlik ve kurutemizleme firmalarının pazarda yer almasını sağlamıştır. Bu firmaların profesyonel olanları örneğin ; Çamlık perde temizleme gibi adresinizdeki perdelerinizin alımı yapıp, temizlik ve bakım işlemlerini gerçekleştirip. Görsel ve çalışma ayarlarını yaparak teslim etmektedir. sizi temizlik işi için zaman harcamaktan kurtarmaktadır. Bunun yanında sunulan hizmet karşılığında bedel talep edilmektedir.. Bugün Stor perdeleri kendileri temizlemek isteyen okuyucularımızın stor perde temizliğinin nasıl yapılacağı ,nelere dikkat etmesi gerektiği, kullanması gereken temizlik detarjanlari ,kurutma işlemleri hakkında kısa ve öz bilgiler vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

  • STOR PERDENIN SOKUM IŞLEMI

Stor perdelerinizi zincir sitemi ile yukarı kadar kaldırınız. Zincir kısmının karşı tarafında bulunan mekanizmaya merdiven yardımı ile ulaşım ve damak gibi görünen çıkıntıya ileri geri hareket ettirerek stor perdenin mekanizmada söküm işlemini gerçekleştirin. Takım işlemi sırasında zincir yönlerini karıştırmamak için not almanızda fayda vardır.

  • STOR PERDE YIKAMA YERI HAZIRLAMAK

Yıkanacak olan stor perdenin eni ve boyunun yere serildiğinde rahat sığabileceği genişlikte bir düz zemin hazırlayın ve perdenin zeminden alabileceği hasarı en aza indirmek için yere muşamba tarzı kalın ve suya dayanıklı bir malzeme serin. Yıkama yerine perdenin yıkaması için hortum çektiniz.

  • STOR PERDE TEMIZLIK MALZEMELERI

Stor perdenin zeminin temizlenmesi için yumuşak uçlu bir temizlik fırçası ,etek ve dalga kısmının temizlenmesi için mikro fiber bez yeterli gelmektedir. Detarjanin hazırlanması için en az 10 litrelik su kabı. Temizlik detarjanin olarak benim size tavsiyem Finis Cosla leke çıkarıcı ve pril karışımını su kabında birbirine karıştırarak yapabilirsiniz.( Kesinlikle perde yüzeyine direk deterjan uygalamayiniz)

  • STOR PERDENIN YIKANMASI

Stor perdenizin hazırladığınız düz zemine elinizle serin ve soğuk su ile üstündeki tozları gidermek için islayiniz. Hazırlamış olduğunuz temizlik karışımını perdeye uygulyaniz ve yumuşak uçlu fırça yardımı ile perdeyi ovalayiniz. Etek kısmına fiber bezle ovalama işlemini gerçekleştiriniz ve perdenizi 20 dakika kadar bu şekilde yerde bekleyiniz ve süre sonunda aynı işlemi diğer yüzeyine uygulayarak perdenizin iki yüzünü de temizliğini yapınız.Bu işlem sırasında Stor perdelerinizin kırmamaya dikkat ediniz bunun için kumaşı kesinlikle büzdürme yapmayınız polyester serisi kumaşlarda oluşabilecek kırıklar perdeleriniz kirli görünmesine neden olur ve bu leke tarzı kırıklar geçmemektedir.

  • STOR PERDENIN KURUTULMASI

Perdenizi rulik şeklinde üstündeki mekanizmasına tekrar sariniz ve dik bir şekilde dikerek suyunun süzülmesini bekleyiniz . Tam anlamıyla kuruma işlemi perdenin yerine takımı işlemi sonrasında tamamen açılarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sırasında kumaşın yere bakan kısmının edilmemesine dikkat ediniz.

  • STOR PERDENIN TAKIMI VE AYARLANMASI

Stor perdemizin Temizlik işleminden sonra takılması işlemini merdiven yardımı ile iki kişi yaparsanız sizin için daha kolay olacaktır. Zincir yönlerine dikkat ediniz. Ve takımdan sonra indirme kaldırma yaparak kumaşın mekanizmanın kenarlarına sürtmediginden emin olunuz daha fazla bilgi için firmamızın arayabilir destek alabilirsiniz.

www.camlikperdetemizlik.com

camlikperde@gmail.com

0554 69016 72

Denizli/2019

perdetemizlik

STOR PERDE NASIL TEMIZLENIR” üzerine 5 düşünce

perdetemizlikYayın tarihi  1:01 am - Oca 29, 2019

Stor perde yıkama makaleniz için çok teşekkürederiz. Yazılarınızı devamını bekliyoruz.

DuyguYayın tarihi  9:01 am - Oca 29, 2019

Bu güzel makale icin cok teşekkürlerler. Sayfanizi beyenerek takip ediyorum. Ve tum yazilarinizi okuyorum

M aliYayın tarihi  9:26 pm - Oca 30, 2019

Stor perde yıkama hakkımızdakı açıklamalarımız ıcın cok tesekkurler

oprol evorterYayın tarihi  8:39 am - Tem 27, 2019

I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great. I don’t know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

http://www.oprolevorter.com/

Mesajınızı bırakın