zebra perde temizliği
  • 0-554-690-16-72
  • camlikperde@gmail.com

ZEBRA PERDE NASIL YIKANIR

ZEBRA PERDE NASIL YIKANIR

ZEBRA PERDE NASIL YIKANIR

Günümüzde şıklığın ve zerafetin her noktaya ulaşması sonucu evlerimizde kullanmakta olduğumuz perde sistemleri de teknolojiye ayak uydurarak geliştirme göstermiş durumdadır. Mekanik perde sistemlerinin yanında elektrikli perde sistemleri hızla hayatımıza girmiş, hareket ettirme düğmelerine basmak o kadar zor gelmiş olmali ki tam otonom hale dönüşmesi ile telefonlarımizdan dahi kontrol edilebilir olmuş , istenildiği durumlarda akıllı ev sistemlerine entegre edilebilir seviyeye gelmiş durumdadır. Gelişen mekanik perde sistemleri şıklığın ve kullanım kolaylığının yanında bir sorunu ortaya çıkarmış , perdelerinin sökümü , temizliği ve yerine takımı normal kornişe geçme perdelere göre zor bir hal almistir. Bu durumda zamanla gelişen halı yıkama hizmetleri sunan firmalar gibi Stor perde yıkama hizmeti sunan temizlik ve kurutemizleme firmalarının pazarda yer almasını sağlamıştır. Bu firmaların profesyonel olanları örneğin ; Çamlık perde temizleme gibi adresinizdeki perdelerinizin alımı yapıp, temizlik ve bakım işlemlerini gerçekleştirip. Görsel ve çalışma ayarlarını yaparak teslim etmektedir. sizi temizlik işi için zaman harcamaktan kurtarmaktadır. Bunun yanında sunulan hizmet karşılığında bedel talep edilmektedir.. Bugün Stor perdeleri kendileri temizlemek isteyen okuyucularımızın stor perde temizliğinin nasıl yapılacağı ,nelere dikkat etmesi gerektiği, kullanması gereken temizlik detarjanlari ,kurutma işlemleri hakkında kısa ve öz bilgiler vererek yardımcı olmaya çalışacağım.
  • ZEBRA PERDENIN SÖKÙM IŞLEMI
Zebra perdelerinizi zincir sitemi ile yukarı kadar kaldırınız. Zincir kısmının karşı tarafında bulunan mekanizmaya merdiven yardımı ile ulaşım ve damak gibi görünen çıkıntıya ileri geri hareket ettirerek stor perdenin mekanizmada söküm işlemini gerçekleştirin. Takım işlemi sırasında zincir yönlerini karıştırmamak için not almanızda fayda vardır.
  • ZEBRA PERDE YIKAMA YERI HAZIRLAMAK
Yıkanacak olan zebra perdenin eni ve boyunun yere serildiğinde rahat sığabileceği genişlikte bir düz zemin hazırlayın ve perdenin zeminden alabileceği hasarı en aza indirmek için yere muşamba tarzı kalın ve suya dayanıklı bir malzeme serin. Yıkama yerine perdenin yıkaması için hortum çektiniz.
  • ZEBRA PERDE TEMIZLIK MALZEMELERI
Zebra perdenin zeminin temizlenmesi için yumuşak uçlu bir temizlik fırçası ,etek ve dalga kısmının temizlenmesi için mikro fiber bez yeterli gelmektedir. Detarjanin hazırlanması için en az 10 litrelik su kabı. Temizlik detarjanin olarak benim size tavsiyem Finis Cosla leke çıkarıcı ve pril karışımını su kabında birbirine karıştırarak yapabilirsiniz.( Kesinlikle perde yüzeyine direk deterjan uygalamayiniz)
  • ZEBRA PERDENIN YIKANMASI
Zebra perdenizin hazırladığınız düz zemine elinizle serin ve soğuk su ile üstündeki tozları gidermek için islayiniz. Hazırlamış olduğunuz temizlik karışımını perdeye uygulyaniz ve yumuşak uçlu fırça yardımı ile perdeyi ovalayiniz. Etek kısmına fiber bezle ovalama işlemini gerçekleştiriniz ve perdenizi 20 dakika kadar bu şekilde yerde bekleyiniz ve süre sonunda aynı işlemi diğer yüzeyine uygulayarak perdenizin iki yüzünü de temizliğini yapınız.Bu işlem sırasında zebra perdelerinizin kırmamaya dikkat ediniz bunun için kumaşı kesinlikle büzdürme yapmayınız polyester serisi kumaşlarda oluşabilecek kırıklar perdeleriniz kirli görünmesine neden olur ve bu leke tarzı kırıklar geçmemektedir.
  • ZEBRA PERDENIN KURUTULMASI
Perdenizi rulik şeklinde üstündeki mekanizmasına tekrar sariniz ve dik bir şekilde dikerek suyunun süzülmesini bekleyiniz . Tam anlamıyla kuruma işlemi perdenin yerine takımı işlemi sonrasında tamamen açılarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sırasında kumaşın yere bakan kısmının edilmemesine dikkat ediniz.
  • ZEBRA PERDENIN TAKIMI VE AYARLANMASI
Zebra perdemizin Temizlik işleminden sonra takılması işlemini merdiven yardımı ile iki kişi yaparsanız sizin için daha kolay olacaktır. Zincir yönlerine dikkat ediniz. Ve takımdan sonra indirme kaldırma yaparak kumaşın mekanizmanın kenarlarına sürtmediğinden emin olunuz daha fazla bilgi için firmamızın arayabilir destek alabilirsiniz.

www.camlikperdetemizlik.com
camlikperde@gmail.com
0554 69016 72
Denizli/2019

Işletmemiz Google Benim işletmem üyesi bir işletmedir ve firmamız hakkında olumlu yada olumsuz tüm fikirlerinizi ve düşüncelerinizi www.google.com adresinden puanlayarak ve yorum yaprak tüm Denizli halkı ile paylaşabilir, temizlik hizmeti arayan insanlara da yardımcı olabilirmisiniz.
SADECE PERDE TEMIZLIYORUZ
EN KALITELI TEMIZLIK HIZMETINi
SUNUYORUZ
perdetemizlik

ZEBRA PERDE NASIL YIKANIR” üzerine 6 düşünce

perdetemizlikYayın tarihi  8:56 am - Oca 29, 2019

Evimizde kullanmakta olduğumuz Zebra perdelerimizin nasıl yikabilecegini açıklamaya çalıştığımız için çok teşekkürederiz.

DuyguYayın tarihi  8:59 am - Oca 29, 2019

Zebra perde yıkama hakkindanki detayli aciklamalariniz icin teşekürler. Diğer perde modelleri içinde bilgi paylasirsaniz sevinirim

M.aliYayın tarihi  9:23 pm - Oca 30, 2019

Perde yıkama hakkımda ki açıklamalarınız için teşekkür.

Muzaffer SüzekYayın tarihi  11:17 am - Şub 23, 2019

Zebra perde temizliğinde gösterdiğiniz titizlik ,sürat,temiz çalışma ve kibarlık için teşekkür ederiz.Hizmet on üzerinden ondu.

oprolevorterYayın tarihi  12:29 pm - Tem 27, 2019

I’m truly enjoying the design and layout of your website. It’s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Excellent work!

http://www.oprolevorter.com/

Mesajınızı bırakın